Aktualności
Według najnowszych danych Komisji Europejskiej, najwięcej osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 w UE jest w Danii i Portugali (ponad 80 proc.). Polska z prawie 55 proc. zaszczepionych jest na jednym z ostatnich miejsc.
Gdybym mogła cofnąć czas, to bym się zaszczepiła - powiedziała mediom pacjentka Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, która w ciąży przeszła COVID-19. Kobieta przedwcześnie urodziła dziewczynkę, również zakażoną koronawirusem; obie wymagały podłączenia pod respirator.
16.12.2021
W Małopolsce ruszyła kampania społeczna "Jesteś ważny, jesteś potrzebny. Zaszczep się!". "Liczmy, że dzięki niej zwiększymy frekwencję, zwłaszcza wśród osób szczepiących się po raz pierwszy" - powiedział dziennikarzom wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
13.12.2021
Od wtorku będzie można zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci od 5 do 11 lat. Od 16 grudnia będziemy chcieli rozpocząć akcję szczepienia dzieci – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Pełnoletni pacjenci otrzymują w Polsce cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, natomiast preparat opracowany przez firmę z pionu farmaceutycznego Johnson&Johnson, wymaga podania jednej dawki. Nastolatki otrzymują szczepionkę Comirnaty Pfizera lub Spikevax Moderny. Szczepienia przypominające i dodatkowe dorosłych wykonywane są preparatami: Comirnaty i Spikevax.
08.12.2021
"Elementem, o którym zdecydowaliśmy w ostatnim czasie są obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup pracowniczych. Idąc śladem Niemiec, Austrii, będziemy chcieli od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla trzech grup: pierwsza grupa to są medycy, druga grupa to są nauczyciele, trzecia grupa to są służby mundurowe" – powiedział we wtorek na konferencji prasowej Niedzielski.
07.12.2021
3
Wśród lekarzy nie mamy problemu z przyjęciem pierwszej, drugiej dawki i dawki przypominającej. Większe problemy są w pozostałych grupach. Cały czas rozważana jest możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień wśród medyków – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Rzecznik MZ, pytany o obecny poziom wyszczepienia personelu medycznego, podkreślił, że zależy on "od grupy tego personelu".
Błędy, które popełniono w pierwszym roku namawiania na siłę i straszenia konsekwencjami, dziś przynoszą nieodwracalne straty.
26.11.2021
1