Aktualności
Dlaczego zainteresował się Pan akurat pulmonologią? - przedstawiamy wywiad z prof. Adamem Antczakiem, Kierownikiem Kliniki Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej, UM w Łodzi oraz Dziekanem Wydziału Lekarskiego na tej uczelni.
08.07.2016
Najpoważniejsze sprawy dotyczące błędów medycznych mają trafiać na szczebel prokuratur okręgowych oraz regionalnych, ograniczona zostanie tajemnica lekarska i poszerzona jawność spraw sądowych. Czy tak szeroki zakres zmian jest konieczny?
07.07.2016
Pomalowane na różowo ściany, odpadający tynk, a spod niego wyłaniające się grzyby. Taką sytuację w szpitalu w Pile zastała jedna z pacjentek. Kobieta zrobiła zdjęcia warunków panujących na sali i umieściła je na facebookowym profilu.
06.07.2016
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł przedstawił premier Beacie Szydło założenia systemowej reformy służby zdrowia. Chodzi o likwidację NFZ, ale również przeniesienie środków finansowych do budżetu państwa i daleko idące zmiany organizacyjne - w tym na poziomie województw.
06.07.2016
Propozycje resortu zdrowia dotyczące minimalnych płac pracowników medycznych znacząco odbiegają od oczekiwań lekarzy i lekarzy dentystów - ocenia warszawska Okręgowa Rada Lekarska. Wcześniej sprzeciw wobec tych propozycji wyrażały także pielęgniarki i położne.
W tym tygodniu rząd przedstawi założenia nowej ustawy likwidującej NFZ. Rola województw w planowaniu świadczeń medycznych będzie większa, ale MZ zachowa kontrolę nad pieniędzmi. Gotowe jest również leczyć każdego za darmo.
Aż o 20 proc. więcej niż dotychczas Narodowy Fundusz Zdrowia zamierza płacić wysokospecjalistycznym szpitalom, takim jak np. Centrum Zdrowia Dziecka, za opiekę nad dziećmi. I to już od lipca tego roku.
03.07.2016
Planując wakacje w krajach UE oraz Szwajcarii, Islandii, Lichtensteinie i Norwegii warto wyrobić EKUZ, która w nagłych wypadkach umożliwi skorzystanie z pomocy medycznej – przypomina NFZ.