Aktualności
Do 190 tys. spadła w Polsce liczba osób zakażonych wirusem wywołującym zapalenie wątroby typu C (HCV). Jeszcze kilka lat temu badania sugerowały, że takich osób jest 220-230 tys.
Ręka do góry, kto nigdy nie przekręcił w aptece nazwy leku, po który przyszedł. Jedna z farmaceutek spisała błędy pacjentów. Lista jest długa, a niektóre przejęzyczenia wymagały nie lada wyobraźni!
06.02.2017
Nie dość, że podatnik za własne pieniądze kupuje leki, które powinien dostać od szpitala, to jeszcze fiskus żąda od niego zapłaty 23 proc. VAT. Byłby z podatku zwolniony, gdyby potrzebne leki przywiózł z zagranicy sam.
W tym roku nieco wcześniej rozpoczął się epidemiczny szczyt zachorowań na grypę. Od początku września w całej Polsce odnotowano już 2.026.875 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, a hospitalizacji wymagało 5 935 z nich. Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy jak co roku apelują, aby szczepić się przeciw grypie, by zapobiegać groźnym dla zdrowia i życia powikłaniom pogrypowym.
03.02.2017
Tylko w pierwszych dwóch tygodniach stycznia na terenie całego Mazowsza epidemiolodzy stwierdzili 19 przypadków zachorowania na krztusiec. Dlaczego ta prawie zapomniana choroba wróciła? Zobacz opinie ekspertów.
03.02.2017
Minister Zdrowia nie bierze odpowiedzialności za mechanizmy utrudniające pacjentom z EB dostępu do opatrunków. Zapewnia też, że szczepionka przeciwko pneumokokom nie jest sprowadzana z Azji.
27.01.2017
Sanepid alarmuje, że w związku z sezonem grypowym od początku roku trzykrotnie wzrosła liczba hospitalizowanych chorych w stosunku do stycznia ub. r. Jest ich tylu, że w krakowskich szpitalach nie ma już wolnych łóżek. Zobacz, kto prawnie odpowiada za ten stan rzeczy.
Dyrekcja Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wprowadziła czasowy zakaz odwiedzin w szpitalu. Powodem jest zwiększająca się liczba zachorowań na grypę w regionie.
24.01.2017