Aktualności
Elektroniczny system monitorowania kształcenia obejmuje wszystkich pracowników medycznych, którzy są zobligowani do zrobienia specjalizacji. Błędy w systemie najbardziej dotknęły jednak ponad 6 tysięcy lekarzy, którzy w najbliższą sobotę zmierzą się z LEK. Przeczytaj o szczegółach bałaganu, jaki zafundowano medykom.
Szczepienia są najskuteczniejszą metodą ochrony przeciw grypie; zapobiegają też jej powikłaniom. Większy odsetek zaszczepionych byłby korzystny dla zdrowia Polaków i przyniósł korzyści budżetowi – mówili eksperci podczas poświęconego grypie: "Flu Forum".
15.09.2017
Portugalscy uczeni opracowali technologię szybkiej diagnozy malarii za pośrednictwem smartfonu. Nowatorskie rozwiązanie polega na analizie zdjęć krwi pacjenta.
14.09.2017
Zgodnie z przyjętą w lipcu ustawą rodzice zapisujący w tym roku dzieci do żłobków i przedszkoli muszą złożyć oświadczenie, w którym informują, że przeszły one obowiązkowe szczepienia. Niektórzy rodzice odmawiają wystawienia takich deklaracji.
13.09.2017
Ból głowy u córki, wymioty u syna - po tych objawach Sarah Klebs uznała, że rodzina złapała wirusa grypy. Gdy zdała sobie sprawę, co się dzieje - dla 10-latka było już za późno.
13.09.2017
Polska znalazła się w grupie państw, w których wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A należy do jednych z najbardziej widocznych. Do połowy sierpnia wykryto w Polsce 912 przypadków tej choroby.
12.09.2017
Po powrocie z urlopu coraz więcej Polaków decyduje się na badania w celu sprawdzenia, czy nie przywieźli z wakacji "niechcianych pamiątek", np. HIV.
12.09.2017
Włoskie dzieci muszą poddawać się 10 obligatoryjnym szczepieniom. Jeżeli nie zostaną zaszczepione, najmłodsze pokolenie Włochów nie będzie mogło uczęszczać ani do prywatnych, ani państwowych żłobków i przedszkoli - nawet jeśli rodzina zapłaci ustawową karę w wysokości do 500 euro.
11.09.2017