Podziel się z innymi:
2026-07-17
WHO: epidemia wirusa ebola w DRK rozwija się najszybciej ze wszystkich w historii
Źródło/Autor:
PAP
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w czwartek, że obecna epidemia wirusa ebola w Demokratycznej Republice Konga (DRK) rozwija się najszybciej w historii. Od jej ogłoszenia dwa miesiące temu potwierdzono ponad 2 tys. zakażeń; 796 osób zmarło. Poprawiła się natomiast sytuacja w Ugandzie.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek rozporządzenie wykonawcze, rekomendujące zmianę kalendarza szczepień dzieci. Opowiedział się za zmniejszeniem liczby zalecanych szczepień, rozłożeniem ich w czasie i rozdzieleniem szczepionki MMR (przeciwko odrze, śwince i różyczce).
12.08.2026
W Warszawie zarejestrowano ognisko gruźlicy - chorobę rozpoznano u pracownicy placówki oświatowej i jednego dziecka, a u trojga kolejnych stwierdzono latentne zakażenie prątkiem gruźlicy - przekazała PAP rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie Katarzyna Dziurna.
Organizacja Lekarze bez Granic poinformowała w środę, że w Demokratycznej Republice Konga (DRK) trwa największa epidemia gorączki krwotocznej eboli, jaką kiedykolwiek odnotowano w tym kraju. W ciągu 11 tygodni od ogłoszenia epidemii zmarło prawie 1,5 tys. osób; choroba wciąż się rozprzestrzenia.
06.08.2026