Podziel się z innymi:
2025-02-12
Eksperci OPZCI: programy szczepień powinny być dostosowane do aktualnych potrzeb
Źródło/Autor:
PAP
Dzięki dostosowaniu programów szczepień do aktualnych potrzeb możliwe jest skuteczniejsze zwalczanie chorób pneumokokowych i ograniczenie liczby ciężkich przypadków chorób zakaźnych – podkreślił prof. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Chorób Infekcyjnych.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Z końcem tygodnia spodziewamy się dodatkowej dostawy 180 tys. opakowań leku z oseltamivirem przeciw grypie – poinformował PAP w poniedziałek Główny Inspektorat Farmaceutyczny. To reakcja na wzrost zachorowań i braki tego leku w aptekach.
Wciąż warto zaszczepić się przeciw grypie, ponieważ szczyt zachorowań na nią spodziewany jest na koniec lutego – powiedziała PAP specjalistka chorób zakaźnych prof. Joanna Zajkowska. Zaznaczyła, że odporność uzyskuje się dwa tygodnie po szczepieniu.
07.02.2025
Przeciw grypie zaszczepiło się w tym sezonie niespełna 1,7 mln osób – poinformowało PAP w środę Ministerstwo Zdrowia. W hurtowniach farmaceutycznych i aptekach są zapasy szczepionek, które powinny zapewnić dostępność dla wszystkich chętnych do zaszczepienia się przeciw tej chorobie – zapewnił resort.
06.02.2025