Podziel się z innymi:
2024-09-05
3

Eksperci o braku szczepionek na COVID-19: kluczowe, kiedy pojawi się aktualna

Źródło/Autor: PAP

Nie ma szczepień przeciwko COVID-19, bo nie ma ważnych szczepionek – potwierdził PAP Tomasz Zieliński z Porozumienia Zielonogórskiego. Wirusolog prof. Krzysztof Pyrć podkreślił, że kluczowe jest, by nowe szczepionki pojawiły się przed szczytem zachorowań. Ministerstwo Zdrowia uprzedzało, że nie będzie można zapisać się na wizytę i wykonać szczepienia przeciw COVID-19 w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej i w aptekach.

Eksperci o braku szczepionek na COVID-19: kluczowe, kiedy pojawi się aktualna
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Dzieci bardziej wrażliwe na nowy subwariant Covid-19 o nazwie Cykada
09.04.2026
W Europie, USA i Afryce pojawił się nowy subwariant koronawirusa Covid-19 o nazwie Cykada, na który dzieci są mniej odporne niż dorośli – wynika z danych opublikowanych przez amerykańskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (CDC).
Wiceszefowa MZ: 6 mld zł za szczepionki to równowartość terapii onkologicznych
03.04.2026
To koszt rocznych terapii onkologicznych – powiedziała w czwartek wiceminister zdrowia Katarzyna Kacperczyk o 6 mld zł, które Polska ma zapłacić firmie Pfizer za nieodebrane szczepionki przeciw COVID-19.
Eksperci: liczba przypadków kleszczowego zapalania mózgu rośnie; Polacy wciąż się nie szczepią
30.03.2026
1
Liczba przypadków kleszczowego zapalenia mózgu (KZM), które może mieć poważne powikłania neurologiczne, systematycznie rośnie w Polsce. Tymczasem wyszczepialność w naszym społeczeństwie wynosi poniżej 1 proc. – mówili eksperci w piątek na spotkaniu prasowym w Warszawie.
 

Pytania i odpowiedzi