Podziel się z innymi:
2021-12-03
Andrusiewicz: cały czas rozważana jest możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień wśród medyków
Źródło/Autor:
PAP
Wśród lekarzy nie mamy problemu z przyjęciem pierwszej, drugiej dawki i dawki przypominającej. Większe problemy są w pozostałych grupach. Cały czas rozważana jest możliwość wprowadzenia obowiązkowych szczepień wśród medyków – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Rzecznik MZ, pytany o obecny poziom wyszczepienia personelu medycznego, podkreślił, że zależy on "od grupy tego personelu".
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
W ubiegłym roku wzrosła liczba zachorowań na choroby zakaźne, takie jak krztusiec, borelioza, szkarlatyna i odra - wynika z danych GUS przedstawionych w raporcie „Zdrowie i ochrona zdrowia w 2024 r.”.
19.12.2025
Na skutek spadku szczepień w 2024 r. w 95 krajach odnotowano wzrost zakażeń odrą – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Według raportu OECD „Health at a Glance 2025” Polska należy do krajów o niedostatecznej wyszczepialności przeciw tej groźnej chorobie zakaźnej.
19.12.2025
1
Nową odmianę wirusa Mpox, wywołującego tzw. małpią ospę, wykryli brytyjscy specjaliści u osoby, która powróciła do Wielkiej Brytanii z pobytu w Azji - poinformowało BBC News. Eksperci zaznaczają, że chroni przed nim dostępna szczepionka przeciwko ospie prawdziwej.
17.12.2025
1