Podziel się z innymi:
2020-03-10
Czy leci z nami respirator?
Źródło/Autor:
Wyborcza.pl
Z kraju
Covid-19
choroby zakaźne
pulmonologia
grypa
gruźlica
intensywna terapia
medycyna ratunkowa
glicyryzyna
„Nie jesteśmy przygotowani na epidemię choroby, w której trzeba wspomagać płuca. Nie mamy dodatkowych zespołów pielęgniarek, które potrafią obsłużyć aparaturę na OIOM-ie. Choćby z powodu braku respiratorów i personelu uważam, że koronawirus jest groźniejszy niż zwykła grypa” – twierdzi warszawski internista w odpowiedzi na pytanie o przygotowanie Polski do epidemii Covid-19.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
– Mieliśmy dość ciężki sezon grypowy 2024/25, mogło być od 2,5 do 3 mln zachorowań na grypę – powiedział w środę główny inspektor sanitarny dr Paweł Grzesiowski. Ostrzegł, że pojawił się nowy wariant Covid-19, który może dać znać o sobie w kolejnych miesiącach.
Kontrola kart szczepień spowodowała, że sanepid dostaje więcej zgłoszeń o niezaszczepionych dzieciach – poinformował w poniedziałek główny inspektor sanitarny Paweł Grzesiowski. Wzrosło też zainteresowanie rodziców uzupełnieniem szczepień dzieci po terminie - dodał.
08.04.2025
W marcu lekarze wykryli prawie 7 tys. przypadków krztuśca, o 2 tys. więcej niż w lutym. Wzrosła też liczba zakażeń wirusem RSV. W marcu przeszło je ponad 81 tys. osób – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Od 1 kwietnia kobiety ciężarne i osoby 65 plus mogą zaszczepić się przeciw RSV za darmo.
07.04.2025