Podziel się z innymi:
2018-03-23

Lekarz nie będzie musiał „donosić" na siebie

Źródło/Autor: Rzeczpospolita

Odejście od obowiązku szczepionkowego i możliwość zgłoszenia osobiście odczynu poszczepiennego przewiduje obywatelski projekt ustawy o dobrowolności szczepień. Polska jako jedyna prowadzi przymus szczepień, nie prowadząc jednocześnie systemu odszkodowawczego. Szczepienia w naszym kraju powinny być dobrowolne jak w 19 krajach europejskich – uważają członkowie Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Lekarz nie będzie musiał „donosić" na siebie
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Specjalista chorób zakaźnych o wirusie polio w ściekach: nie ma powodów do obaw
21.11.2024
Specjalista chorób zakaźnych prof. Ernest Kuchar przekonuje w rozmowie z PAP, że to normalne, że w ściekach wykrywa się różne patogeny. Dlatego jego zdaniem doniesienia o wykryciu wirusa polio nie powinny budzić obaw, ponieważ nie stanowi on bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia publicznego.
Leki i szczepionki mRNA do wdychania coraz bliżej
20.11.2024
Nowo opracowana nanocząsteczka lipidowo-polimerowa pozwala skuteczniej wprowadzać leki i szczepionki do płuc – na razie u myszy. O zbliżającej się możliwości wziewnego podawania leków i szczepionek mRNA informuje „Journal of the American Chemical Society”.
Eksperci: inwestycja w szczepienia dorosłych zwraca się 19-krotnie
13.11.2024
1
Inwestycja w szczepienia dorosłych zwraca się 19-krotnie, a inwestycja w szczepienia przeciw pneumokokom, bakteriom wywołującym zapalenie płuc, to zwrot aż 33-krotny – podkreślają eksperci. Ryzyko zakażenia pneumokokami wzrasta w sezonie jesienno-zimowym, przypominają.
 

Pytania i odpowiedzi