Podziel się z innymi:
2017-10-23
Gdy pierwszy raz to się stanie, masz ochotę wyrzygać...
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
Kiedy przyszłam do pracy w szpitalu, to cały czas słyszałam, że to jest przejściowy okres. Ktoś jest na macierzyńskim, ktoś chory, dwa etaty w ogóle nieobsadzone. Słyszałam, że tylko ten miesiąc, pół roku, jeszcze troszkę. Ale nic się nie zmieniało. To wina systemu. I tego, że jest za mało lekarzy, za mało pielęgniarek, za mało ratowników. I że na dłuższą metę nikt nie wytrzymuje siedmiu 24-godzinnych dyżurów w miesiącu.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Na Dolnym Śląsku rośnie liczba zakażonych boreliozą. Z danych Wojewódzkiej Sanitarnej Stacji Epidemiologicznej wynika, że rok do roku pacjentów z tą chorobą jest coraz więcej. W ubiegłym było to 1569 przypadków. W tym eksperci spodziewają się kolejnego wzrostu zakażeń.
Przed wyjazdem na wakacje należy pamiętać o szczepieniach ochronnych. W poradni medycyny podróży specjalista pomoże dobrać szczepienia do kierunku wyjazdu – powiedział w piątek główny inspektor sanitarny dr Paweł Grzesiowski.
Od 1974 r. dzięki rutynowym szczepieniom uratowano na świecie 154 mln dzieci. Od dwóch dziesięcioleci obserwuje się jednak stagnację poziomu wyszczepienia dzieci, co grozi w przyszłości wzrostem zakażeń – wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez „Lancet”.
26.06.2025