Podziel się z innymi:
2017-05-09
Czy będą rekompensaty za poważne powikłania poszczepienne?
Źródło/Autor:
PAP
W Polsce może być "prawdopodobnie nie więcej niż 20-30 przypadków ciężkich, niepożądanych działań poszczepiennych" - poinformował minister zdrowia Konstanty Radziwiłł i dodał, że "ministerstwo zdrowia zastanawia się nad wprowadzeniem systemu rekompensowania ewentualnych szkód, powstałych w wyniku powikłań poszczepiennych".
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
W żłobku i przedszkolu w Krośnie Odrzańskim wykryto ognisko gruźlicy. Zachorowały na nią dwie pracownice. Są leczone w szpitalu. Nadzorem i badaniami objęto 173 osoby, w tym dzieci z obu placówek – poinformowała wojewódzka inspektor sanitarna w Gorzowie Wlkp. Dorota Konaszczuk.
Zachorowania na COVID-19 utrzymują się na stabilnym, niskim poziomie, ale nie możemy zagwarantować, że tak będzie w kolejnych miesiącach czy tygodniach - powiedział w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Paweł Grzesiowski.
Wirus Borna jest dla ludzi jednym z najbardziej śmiertelnych patogenów. U zwierząt wyizolowano go w latach 70. XX w., a u ludzi – w 2018 roku. Jak dotąd niemal wszyscy zakażeni zmarli z powodu ciężkiego zapalenia mózgu.
05.06.2025