Podziel się z innymi:
2017-02-27

Gowin: Mam nadzieję, że dojdziemy z ministrem Radziwiłłem do porozumienia

Źródło/Autor: PAP

Podczas posiedzenia rządu, na którym przyjęto projekt ws. sieci szpitali, wicepremier Gowin zgłosił zdanie odrębne. Już wcześniej mówił, że ze zmian proponowanych przez MZ należy zrezygnować lub przeprowadzić ich pilotaż. Minister zdrowia zapewniał, że rozwiązanie zaproponowane w projekcie jest przemyślane, oparte na analizach i nie ma wątpliwości, że "sprawdzi się w praktyce".

Gowin: Mam nadzieję, że dojdziemy z ministrem Radziwiłłem do porozumienia
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Przeciwrakowe działanie szczepionki mRNA przeciwko COVID-19
23.10.2025
1
Szczepionki mRNA przeciwko COVID-19 wywołują odpowiedź immunologiczną, która może pomóc w przeżyciu choroby nowotworowej – sugerują wyniki badań ogłoszone na kongresie Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO 2025) w Berlinie (Niemcy).
MZ chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciw HPV dla dzieci w wieku 9-15 lat
21.10.2025
1
Poszerzenie katalogu chorób objętych obowiązkiem szczepień ochronnych o zakażenia ludzkim wirusem brodawczaka (HPV) od ukończenia 9. roku życia do ukończenia 15. roku - zakłada opublikowany w poniedziałek projekt nowelizacji rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.
21.10.2025
1
Eksperci: stosowana w Polsce bezpłatna szczepionka przeciw pneumokokom nie chroni dzieci
20.10.2025
Obecnie finansowana szczepionka przeciw pneumokokom, tzw. 10-walentna, nie chroni już dzieci przed zachorowaniem na inwazyjną chorobę pneumokokową – oceniają eksperci. Ich zdaniem trzeba ją zastąpić szczepionką, która zapewnia ochronę przed większą liczbą serotypów tych bakterii, w tym przed serotypem 19A.
 

Pytania i odpowiedzi