Podziel się z innymi:
2015-10-31

UNICEF w Światowym Dniu Walki z Polio: najmniej zakażonych dzieci w historii

Źródło/Autor: PAP

Postęp w wyeliminowaniu występowania wirusa polio jest realny; w 2015 r. stwierdzono tylko 51 nowych przypadków polio - przypomina UNICEF. Organizacja informuje, że obecnie tylko w dwóch państwach świata - w Afganistanie i Pakistanie - występuje dziki szczep wirusa.

UNICEF w Światowym Dniu Walki z Polio: najmniej zakażonych dzieci w historii
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Centrum e-Zdrowia: w sezonie jesiennym wykonano dotąd 157 tys. szczepień przeciwko COVID-19
10.10.2025
W sezonie jesiennym wykonano 157 tys. szczepień przeciwko COVID-19 - wynika z danych Centrum e-Zdrowia przekazanych w czwartek PAP.
„DGP”: Szczyt nowej fali COVID tuż za progiem
09.10.2025
Według GIS najwięcej zachorowań będzie w drugiej połowie października. Tymczasem w wielu miejscach trudno o szczepienie – pisze czwartkowy „Dziennik Gazeta Prawna”.
Rzeszów/ Będą darmowe szczepienia dzieci przeciwko meningokokom
01.10.2025
Miasto Rzeszów zapłaci za szczepienia dzieci przeciwko meningokokom. Na pięcioletni program profilaktyczny przeznaczy prawie 350 tys. zł.
 

Pytania i odpowiedzi