Podziel się z innymi:
2015-10-27
Jak będzie wyglądała książeczka zdrowia dziecka?
Źródło/Autor:
Dziennik Gazeta Prawna
Niemal rzutem na taśmę Ministerstwo Zdrowia przyjmie wzór książeczki zdrowia dziecka. W zeszycie formatu A5 znajdzie się drobiazgowy opis życia dziecka od pierwszej minuty po narodzinach. Książeczka wyznacza sztywne terminy badań lekarskich: w pierwszym tygodniu, między 6. a 9. tygodniem życia, 3. a 4. miesiącem, a następnie co kwartał. Po drugim roku życia badanie będzie obowiązkowe co rok, aż do wieku, w którym dziecko odbędzie obowiązkowe przygotowanie przedszkolne. Dalej kolejno - w pierwszej, trzeciej i szóstej klasie podstawówki, w pierwszej klasie gimnazjum, pierwszej liceum i na zakończenie edukacji.
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp
do:
- niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
- pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
- aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.
Przeczytaj także:
Przed wyjazdem na wakacje należy pamiętać o szczepieniach ochronnych. W poradni medycyny podróży specjalista pomoże dobrać szczepienia do kierunku wyjazdu – powiedział w piątek główny inspektor sanitarny dr Paweł Grzesiowski.
Od 1974 r. dzięki rutynowym szczepieniom uratowano na świecie 154 mln dzieci. Od dwóch dziesięcioleci obserwuje się jednak stagnację poziomu wyszczepienia dzieci, co grozi w przyszłości wzrostem zakażeń – wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez „Lancet”.
26.06.2025
Nowy wariant koronawirusa pojawił się w Europie. WHO umieściła szczep NB.1.8.1 na oficjalnej liście obserwacyjnej ze względu na jego rosnącą obecność i szybkość transmisji. Nie zaobserwowano dotąd, aby zakażenia nowym wariantem koronawirusa wiązały się z cięższym przebiegiem choroby czy potrzebą częstszych hospitalizacji – uspokaja jednak Krzysztof Urban, specjalista medycyny rodzinnej enel-med.
26.06.2025
1