Podziel się z innymi:
2015-08-18

Test krwi pozwoli zbadać, jakie mieliśmy zakażenia

Źródło/Autor: PAP

Tylko o niektórych infekcjach wiemy, że nas zaatakowały. Wiele jest jednak zakażeń ukrytych. Zdarzają się one wtedy, gdy jakiś patogen wniknął do naszego organizmu, ale nie wywołał poważniejszych dolegliwości. Zdarza się to, kiedy np. ukąsi nas kleszcz zainfekowany wirusem lub bakterią chorobotwórczą. Może wtedy dojść do rozwoju odkleszczowego zapalenia mózgu lub boreliozy. W utajeniu nawet przez 20 lat może się rozwijać wirusowe zapalenie wątroby typu C.

Test krwi pozwoli zbadać, jakie mieliśmy zakażenia
Zobacz dalszy ciąg: Zaloguj się i przeczytaj pełną treść artykułu
Zarejestruj się

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się bezpłatnie i otrzymaj dostęp do:

  • niekomercyjnego biuletynu informacyjnego Goniec Medyczny. Trzy razy w tygodniu otrzymasz przegląd najbardziej interesujących informacji ze świata medycyny i farmacji,
  • pełnych tekstów artykułów z wybranych polskich i zagranicznych czasopism naukowych,
  • aktualnego kalendarza zjazdów, konferencji, szkoleń i innych wydarzeń medycznych.

Zarejestruj się

Przeczytaj także:
Trwa akcja szczepień przeciwko polio w Strefie Gazy
17.10.2024
Podczas pierwszej tury szczepień w Strefie Gazy zostało zaszczepionych ok. 560 000 dzieci poniżej dziesiątego roku życia przeciwko polio.
17.10.2024
Leszczyna: od 21 października apteki i poradnie mogą zamawiać szczepionki na COVID-19
16.10.2024
Od 21 października apteki i poradnie podstawowej opieki zdrowotnej będą mogły zamawiać aktualne szczepionki na COVID-19 – poinformowała we wtorek ministra zdrowia Izabela Leszczyna.
09.10.2024
Od 1 stycznia do 30 września 2024 roku w Polsce odnotowano 16 828 przypadków krztuśca. To dwudziestoośmiokrotny wzrost licząc rok do roku – wynika z danych GIS opisanych we wtorkowej "Rzeczpospolitej".
 

Pytania i odpowiedzi