Postępy w neonatologii - bliżej praktyki (27-28 marca 2020, Oświęcim)
Typ:Postępy w neonatologii - bliżej praktyki (27-28 marca 2020, Oświęcim)
Data:2020-03-27 2020-03-28
Miasto:Oświęcim
Adres:Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu Maksymiliana Kolbego 8, 32-600 Oświęcim 32-600
www:http://szkolazimowa.com.pl
Organizator:Medius Sp. z o.o.
Adres organizatora:ul. Powstańców Śląskich 26A
Informacje dodatkowe:

Szanowni Państwo,
Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Szkoła Zimowa w Neonatologii w roku 2020 jest jak zwykle ukierunkowana na aspekty praktyczne. W tym roku konferencja odbędzie się w dniach 27-28 marca w świetnie wyposażonych salach zaprzyjaźnionej Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu. Wykłady odbędą się w sobotę 28 marca. Dzień wcześniej w piątek, 27 marca zapraszamy na warsztaty. Program konferencji jest nastawiony na wspólną pracę zespołów lekarzy i pielęgniarek na każdym stopniu referencyjności. Praktyczność poruszanych tematów, pozorna, czasami złudna oczywistość tego co robimy, dobre doświadczenia w pokonywaniu trudności i otwartość na nowe, często zdumiewające informacje będą nam stale towarzyszyły podczas obrad.

W kolejnych zestawieniach światowych ośrodek w Uppsali niezmienne lokuje się na najwyższych pozycjach. W tym roku wracamy do wymiany informacji z naszymi przyjaciółmi z tego ośrodka także na poziomie personelu pielęgniarskiego. Będzie także z nami ponownie Simon Clare (Wielka Brytania) z racji naszego wspólnego dążenia do likwidacji problemu zakażeń późnych u noworodków. Przedstawimy po raz pierwszy w Polsce szereg nowatorskich rozwiązań dotyczących terapii dożylnej i pielęgnacji skóry.

Okazją do poszerzonej dyskusji będą warsztaty. Program warsztatów z opisem znajduje się w zakładce Program>Program warsztatów.

Uczestnicy konferencji będą mieli także możliwość zaprezentowania własnych osiągnięć podczas sesji plakatowej. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie streszczeń prac w zakładce Rejestracja streszczeń.

Zapraszam do udziału!
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Prof. dr hab. n. med. Janusz Świetliński
Kierownik Naukowy Konferencji