VI Konferencja "Pediatria przez przypadki" (Warszawa, 6-7.12.2019)
Typ:VI Konferencja "Pediatria przez przypadki" (Warszawa, 6-7.12.2019)
Data:2019-12-06 2019-12-07
Miasto:Warszawa
Adres:Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, ul. Wołoska 137 02-507
www:http://pediatriaprzezprzypadki.pl
Organizator:Medius Sp. z o.o.
Adres organizatora:ul. Powstańców Śląskich 26a, 01-381 Warszawa
Informacje dodatkowe:

Szanowni Państwo!

Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału już w VI edycji konferencji "PEDIATRIA PRZEZ PRZYPADKI". Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników. Pokazały one, że forma nauki poprzez omawianie konkretnych przypadków jest ciekawa i bardzo potrzebna w codziennej praktyce lekarzy. Prawie połowa uczestników przekazała nam swoje opinie na temat konferencji oraz propozycje tematów do omówienia w kolejnych edycjach. Na ich podstawie przygotowaliśmy program VI edycji, która będzie się składać z następujących bloków tematycznych: 

  • Sport i profilaktyka
  • Konsultacja na Izbie Przyjęć
  • Gabinet pediatryczny
  • Dyżur
  • Odchylenia w badaniu przedmiotowym
  • Niepokojące wyniki badań

 

Tak jak w poprzednich edycjach, w każdym z bloków szczegółowo omawiane będą konkretne przypadki "chorobowe", z którymi mogą spotkać się: pediatrzy, neonatolodzy oraz lekarze podstawowej opieki zdrowotnej w swojej codziennej praktyce lekarskiej. Postaramy się również zachować interaktywny charakter wykładów, zachęcając Państwa do aktywnego udziału.

Zaproszeni wykładowcy - eksperci w wybranych specjalnościach - przedstawią zasady postępowania w poszczególnych przypadkach uwzględniając diagnostykę i leczenie. Pokażą medycynę, z jaką spotyka się lekarz w codziennej pracy i wskażą jak wykorzystywać wiedzę dostępną w podręcznikach i publikacjach.

Mamy nadzieję, że praktyczne omówienie stanu pacjentów i problemów klinicznych przez ekspertów uzupełni zdobywaną przez Państwa fachową wiedzę na innych konferencjach i szkoleniach.

Serdecznie zapraszam!

prof. dr hab. n. med. Piotr Socha