Przewodnik po szczepieniach ochronnych dla rodziców małych dzieci

 

autor: Szczepeinia.info

2022-06-09

Podstawowe informacje związane z realizacją programu szczepień dla dzieci zostały zebrane w "Przewodniku po szczepieniach ochronnych dla rodziców małych dzieci", który został przygotowany aby pomóc rodzicom w odpowedzi na ich pytania i wątpliwości.

Szczepienia ciężarnych przeciwko krztuścowi w latach 2018-2019 w Kanadzie

 

autor: Redakcja Esculap.com

2022-06-02

Najskuteczniejszą dostępną metodą zapobiegania zachorowaniom na krztusiec u najmłodszych dzieci jest szczepienie ich matek podczas ciąży. Powoduje to powstanie u nich przeciwciał w klasie IgG, które przez łożysko zostają przekazane płodowi i które utrzymują się u dziecka do ok. 2–4 m.ż., czyli do czasu, kiedy można rozpocząć cykl jego szczepień.

Stosowanie i bezpieczeństwo szczepionki przeciw tężcowi, błonicy i krztuścowi (Tdap5) u ciężarnych – wnioski z 11 lat zbierania zgłoszeń do rejestru ciąż

 

autor: Esculap

2022-04-25

Od 2005 roku amerykańska Komisja Doradcza ds. Szczepień zaleca szczepienie ciężarnych skojarzoną szczepionką przeciwko tężcowi, błonicy i krztuścowi. Głównym celem tego szczepienia jest zapewnienie najmłodszym dzieciom ochrony przeciwko krztuścowi.

Minimalizacja kosztów i analiza kosztów alternatywnych w pełni płynnych szczepionek sześciowalentnych oraz szczepionek przeciwko meningokokom w Hiszpanii

 

autor: Redakcja Esculap.com

2022-03-28

Zapobieganie chorobom zakaźnym poprzez szczepienia jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych interwencji zdrowotnych. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że szczepienia zapobiegają 2-3 milionom zgonów na całym świecie rocznie.

Spadek stopnia zaszczepienia populacji w ramach obowiązkowych programów szczepień w pierwszym roku COVID

 

autor: Redakcja Esculap.com

2022-03-28

Trwająca pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na mobilność ludności, źródła dochodu, dostęp do usług zdrowotnych, w tym dostęp do placówek ochrony zdrowia.

Profil przeciwciał we krwi pępowinowej matki i noworodka w odpowiedzi na zakażenie SARS-CoV2

 

autor: Redakcja Esculap.com

2022-03-17

Kobiety w ciąży są szczególnie podatne na patogeny układu oddechowego, częściej wymagają intensywnej opieki i umierają z powodu ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Skutki ekonomiczne przejścia ze stosowania szczepionki 5w1 i szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B na w pełni skojarzoną szczepionkę Hexacima w malezyjskim Narodowym Programie Szczepień

 

autor: Redakcja esculap.com

2022-02-25

Celem poniższego badania było oszacowanie wpływu stosowania (bezpośrednie koszty medyczne, bezpośrednie koszty niemedyczne i koszty pośrednie) szczepionki Hexacima w porównaniu ze szczepionkami 5w1 oraz Hep B w malezyjskim Narodowym Programie Szczepień oraz poznanie opinii pracowników ochrony zdrowia oraz rodziców/opiekunów.

Epizody hipotoniczno-hiporeaktywne po szczepieniu przeciwko błonicy, tężcowi i krztuścowi (składnik bezkomórkowy)

 

autor: Redakcja esculap.com

2022-01-24

Epizody hipotoniczno-hiporeaktywne (HHE) charakteryzują się nagłym początkiem obniżonego napięcia mięśniowego (wiotkość), hiporeaktywnością (zmniejszoną odpowiedzią na bodźce przede wszystkim werbalne) oraz zmianą koloru skóry (bladość lub sinica) i występują w krótkim okresie po szczepieniu.

Flurona atakuje – jak uchronić się przed jednoczesnym zakażeniem COVID-19 i wirusem grypy?

 

autor: OPZG

2022-01-21

Wraz z początkiem stycznia rozpoczyna się okres drastycznego wzrostu zakażeń wirusem grypy. Do tej pory na grypę i choroby grypopodobne w Polsce w sezonie 2021/2022 zachorowało ponad 1,5 mln osób, a liczba ta dynamicznie rośnie.

Program Szczepień Ochronnych w 2022 roku

 

autor: Redakcja Esculap.com

2022-01-20

Aktualny Program Szczepień Ochronnych w 2022 roku. Sprawdź.