Już 220 tys. e-recept dziennie. Wszystko dzięki…

2019-09-12 [Rynekaptek.pl]

Strona główna > Aktualności > Już 220 tys. e-recept dziennie. Wszystko dzięki…

Dzięki współpracy ze starostwami i izbami lekarskimi w całej Polsce liczba wystawianych dziennie e-recept wzrosła z 75 do ponad 220 tys. – informuje CSIOZ.

„Dzięki współpracy z okręgowymi izbami lekarskimi oraz starostwami z całego kraju przeprowadziliśmy w sierpniu około 80 szkoleń, na których byli obecni głównie pracownicy placówek medycznych. Zorganizowane spotkania zwiększyły zainteresowanie rozwijającym się w Polsce e-zdrowiem. Dzięki temu liczba podmiotów wystawiających e-recepty w sierpniu wzrosła w stosunku do lipca o 46 proc. i wynosi już prawie 4 tys.” – podaje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).

Jak wylicza CSIOZ, do 9 września: wystawiono ponad 7,3 mln e-recept oraz ponad 2,1 tys. e-skierowań, zrealizowano ponad 6,5 mln e-recept oraz ponad 1,1 tys. e-skierowań, e-receptę otrzymało ponad 1,5 mln pacjentów, e-receptę wystawia już blisko 17 tys. pracowników medycznych, e-skierowanie otrzymało ponad 1,2 tys. pacjentów.

CSIOZ przypomina również, że można zapisać się szkolenie prowadzone przez ekspertów Wydziału Wdrożeń Systemu P1. Istnieje również możliwość zgłoszenia placówki na (adres: e-recepta@csioz.gov.pl) w celu umówienia szkolenia dla całego podmiotu. (Rynekaptek.pl)