Kolejny pomysł na upowszechnienie e-recepty

2019-09-10 [PAP]

Strona główna > Aktualności > Kolejny pomysł na upowszechnienie e-recepty

Do 15 września przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu „Lider e-zdrowia 2019”, skierowanego do personelu medycznego z uprawnieniami do wystawiania recept.

Organizatorami konkursu są „Dziennik Gazeta Prawna” wraz z Ministerstwem Zdrowia i Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. O wygranej decydowała będzie liczba e-recept wystawionych od 1 lipca do 15 września 2019 r. Celem konkursu jest upowszechnienie elektronicznej recepty i zachęcenie zarówno lekarzy, pielęgniarek, jak i osób zarządzających placówkami medycznymi do przyłączania się do systemu e-zdrowie (P1). Aby wziąć w nim udział, należy najpóźniej do 15 września 2019 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej.

Statuetki oraz tytuł „Lidera e-zdrowia 2019” zostaną przyznane w czterech głównych kategoriach: indywidualne (lekarz, lekarz dentysta, pielęgniarka lub położna), grupowa praktyka, zakłady lecznicze i samorządy terytorialne. Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia wyróżnień odbędą się w październiku. (PAP)